Covid-19

Od pondělí 31. 1. 2022 se ve škole 1x týdně testují všichni zaměstnanci a studenti denního studia.
Pozitivní test se ihned hlásí na studijní oddělení, kde je vystaveno písemné potvrzení o pozitivitě pro provedení konfirmačního PCR testu. 
priloha_INFORMACE PRO SKOLY OD 31. 1. 2022
priloha_SCREENINGOVE_TESTOVANI

Aktuální opatření zde: https://covid.gov.cz/

Informace MŠMT k testování od 17. 1. 2022: 
 
Informace MŠMT s účinností od 15. 11. 2021:
 
Od 25. 10. 2021 platí: kromě výuky, kdy si mohou odložit respirátor pouze v lavici usazení studenti a očkovaní učitelé, mají všichni studenti, pedagogové a ostatní zaměstnanci povinnost ho stále nosit, pokud nejsou v místnosti sami.
 
 
Aktuální informace MŠMT k 30. 9. 2021viz zde
  
Provoz školy od 24. 5. 2021. Od 24. 5. 2021 je umožněna osobní přítomnost všech studentů i zaměstnanců podle potřeby. Zkoušky, absolutoria a přijímací zkoušky se mohou konat za účasti max. 50 osob v místnosti. Nově jsou umožněny sportovní činnosti konané ve vnitřních prostorech za podmínky, že na 1 osobu připadá alespoň 15m2 vnitřní plochy sportoviště (přítomno může být nejvýše 30 osob) a venku jsou umožněny sportovní činnosti bez omezení. Nadále platí:
Účast na zkouškách a přítomnost ve škole a na praxi je podmíněna povinným testováním na Covid-19 1x týdně (kromě výjimek). Po celou dobu pobytu ve škole i na praxi je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou s filtrační účinnosti dle příslušných norem (FFP2, KN 95).  Škola (včetně vrátnice) je otevřena denně PO - PÁ (pro veřejnost 8 - 15 hodin), v květnu i o víkendech (náhrady praktické výuky + lze naplánovat v případě potřeby i konzultace).
 
Změna frekvence antigenního testování  na Covid. Od 3. 5. 2021 se studenti ve škole, na praxi a zaměstnanci testují pouze 1x týdně (vždy v pondělí nebo první den osobní přítomnosti v daném týdnu).
 
Provoz školy od 26. 4. 2021. Od 26. 4. 2021 obnovujeme praktickou výuku ve škole a je možné vykonávat i odborné praxe. Teoretická výuka letního období u všech oborů doběhne distančně, uzavírání klasifikace proběhne podle rozhodnutí vyučujícího daného předmětu (prezenčně nebo distančně). Prezenčně jsou povoleny konzultace (1 učitel a 1 student), zkoušky do 10 osob a nově i skupinové konzultace 3. ročníků a neúspěchem ohrožených studentů v max. počtu 6 studentů (vše po předchozí domluvě - nutné zajistit učebny). Škola (včetně vrátnice) bude od 26. 4. otevřena denně PO - PÁ (pro veřejnost 8 - 15 hodin), v květnu i o víkendech (náhrady praktické výuky + lze naplánovat v případě potřeby i konzultace). Účast na praktické výuce ve škole a na praxi je podmíněna povinným testováním 2x týdně - informace k testování byly rozeslány. Po celou dobu pobytu ve škole i na praxi je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou s filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).
 
Provoz školy 19. 4.  - 25. 4. 2021. Vláda ČR prodloužila stávající opatření. Škola funguje v omezeném provozu, vrátnice je uzavřena. Prezenčně jsou povoleny pouze konzultace (1 učitel a 1 student) a zkoušky do 10 osob - pouze po předchozí domluvě. Skupinové konzultace jsou umožněny pouze pro SŠ, pro nás neplatí. Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou s filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Před konzultacemi a zkouškami ve škole se není nutné testovat, pokud bude v místnosti vždy 1 student a učitel (jinak ano). Teoretická výuka letního období u všech oborů doběhne distančně, uzavírání klasifikace proběhne podle rozhodnutí vyučujícího daného předmětu (prezenčně nebo distančně). Od 26. 4. 2021 se předpokládá na VOŠ možné spuštění prezenční praktické výuky, budeme Vás informovat.
 
Provoz školy 12. 4. - 18. 4. 2021Vláda ČR prodloužila stávající opatření. Škola funguje v omezeném provozu, vrátnice je uzavřena. Prezenčně jsou povoleny pouze konzultace (1 učitel a 1 student) a zkoušky do 10 osob - pouze po předchozí domluvě. Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou s filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Teoretická výuka letního období u všech oborů doběhne distančně, uzavírání klasifikace proběhne podle rozhodnutí vyučujícího daného předmětu (prezenčně nebo distančně). Od 19. 4. 2021 se předpokládá na VOŠ spuštění prezenční praktické výuky (definitivně to MŠMT potvrdí až 12. 4., kdy o tom rozhodne), budeme Vás informovat.
 
Provoz školy 29. 3. - 11. 4. 2021. Vláda ČR prodloužila stávající opatření. Škola funguje v omezeném provozu, vrátnice je uzavřena. Veškerá výuka probíhá distančně, prezenčně jsou povoleny pouze konzultace (1 učitel a 1 student) a zkoušky do 10 osob - pouze po předchozí domluvě. Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem, nanorouškou nebo chirurgickou rouškou.
 
Provoz školy 22. 3. - 28. 3. 2021. Vláda ČR prodloužila stávající opatření. Škola funguje v omezeném provozu, vrátnice je uzavřena. Veškerá výuka probíhá distančně, prezenčně jsou povoleny pouze konzultace (1 učitel a 1 student) a zkoušky do 10 osob - pouze po předchozí domluvě. Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem, nanorouškou nebo chirurgickou rouškou.
 
Provoz školy 1. 3. - 21. 3. 2021. Škola funguje v omezeném provozu, vrátnice je uzavřena. Veškerá výuka probíhá distančně, prezenčně jsou povoleny pouze konzultace (1 učitel a 1 student) a zkoušky do 10 osob - pouze po předchozí domluvě. Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa i nos respirátorem, nanorouškou nebo chirurgickou rouškou.
 
 
Provoz školy 15. 2. - 28. 2. 2021. Provoz školy je omezen, úřední dny jsou PO a ST 8:00 – 12:00. Výuka je pouze distanční - platí pro denní i kombinovanou formu studia. Ve škole je možné konat pouze individuální konzultace (1 student + učitel) a zkoušky a testy (ve skupinách max. 10 osob) - přítomnost ve škole musí být nahlášená předem (musí se zajistit učebna a vrátnice). Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa a nos.
 
Provoz školy 1. 2. - 14. 2. 2021. Provoz školy je omezen, úřední dny jsou PO a ST 8:00 – 12:00. Výuka je pouze distanční - platí pro denní i kombinovanou formu studia. Ve škole je možné konat pouze individuální konzultace (1 student + učitel) a zkoušky a testy (ve skupinách max. 10 osob) - přítomnost ve škole musí být nahlášená předem (musí se zajistit učebna a vrátnice). Po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít zakrytá ústa a nos.
 
Provoz školy 4. - 10. 1. 2020. Provoz školy je omezen, úřední dny jsou PO a ST 8:00 – 12:00. Vstup do školy je povolen pouze po předchozí domluvě.
 
Pokyny školy od 18.9.2020:
 
Informace pro školy a školská zařízení o vydání nových mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví (s účinností od 18.9. a 19.9.2020):
 
Hygienická pravidla ve škole od 10.9.2020:
 
Pokyny školy v souvislosti s covid-19:

Řekli o nás

Lukáš Hrubý, DiS.

Učitel ZŠ, trenér přípravky FC Viktoria Plzeň, absolvent oboru Management sportovních aktivit

Získal jsem užitečné informace pro práci s kolektivem a pár dobrých přátel.

Bc. Patrik Pondělík, DiS.

Fitness trenér, absolvent oboru Management sportovních aktivit

Z praktických dovedností jsem se naučil vedení kolektivu a práci s jednotlivcem. Bohatě využiji znalosti psychologie a v současnosti i marketingu.

Ondřej Kristejn

Pracovník ve firmě Ubiquiti, student oboru Systémový administrátor IT

Skvělý obor, super učitelé, dobrý přístup pedagogů i školy, a také dobré vybavení!

Petr Bystřický, DiS.

IT konzultant, absolvent oboru Systémový administrátor IT

Škola splnila veškerá má očekávání. Špičkový učitelé a srdečný přistup doplňující pořádnou dávkou praktické výuky. Bez nadsázky jedna z nejlepších škol široko daleko.

Ing.Tomáš Kotora

Ředitel Bazénu Slovany a Bazénu Lochotín

Již několik let dochází do naší organizace na praxi studenti oboru Management sportovních aktivit. Máme s nimi jen ty nejlepší zkušenosti a několik z nich u nás zůstalo i po skončení praxe. Jak se studenty tak i s učiteli funguje spolupráce na výbornou.

H.K.

Policistka, absolventka oboru Bezpečnost obyvatelstva

Vyšší odbornou školu jsem začala studovat z důvodu možného kariérního postupu u Policie ČR. Díky absolvování studia na Vaší škole jsem byla v letošním roce povýšena.

J.P.

Policista, absolvent oboru Bezpečnost obyvatelstva

Po absolvování VOŠ se spolužáky pokračujeme ve studiu na VŠ Příbram, v oboru Bezpečnostně právní studia. Zde jsme využili dohody mezi oběma školami, která umožňuje dostudovat za jeden rok titul Bc. Již za osm týdnů nás tak čekají státnice.

Bc. Lada Valentová, DiS.

Trenér individuálních a skupinových lekcí

Díky mému vzdělání se dnes mohu věnovat tomu, co mě baví a naplňuje. Jsem vděčná za praxi na VOŠ, kde jsem získala přehled o systému podpory a rozdělování dotací institucím, které se věnují sportu. Byl to pro mě skvělý impuls zůstat v oboru i po škole, což se zatím daří. Obor Management sportovních aktivit mohu jen doporučit.

Adéla Krejčí, DiS. et DiS.

Dentální hygienistka, absolventka oboru Diplomovaný zubní technik

Jsem člověk, kterého neuspokojuje mít tituly jenom proto, že se to nosí. Dala jsem přednost této VOŠce před vysokou školou, protože je tady svoboda a podpora toho, co mě zaujalo. Současně, a to bych podtrhla, je tady ceněna individualita. Mám dojem, že na vysokých školách dnes převažuje stádnost a anonymita. VOŠ mě navedla na moji úspěšnou cestu za skvělou prací ve zdravotnictví.

Bc. Ondřej Skuhravý, DiS.

Zakladatel firmy ITSD, s.r.o., absolvent oboru Systémový administrátor IT

Studijní obor Systémový administrátor IT jsem se rozhodl absolvovat, protože jsem již delší dobu pracoval na pozici IT administrátora a chtěl jsem si tak prohloubit dosavadní znalosti.  Absolvování studia nakonec nemalou měrou přispělo k mému rozhodnutí založit vlastní IT firmu. Studijní obor považuji za vhodný pro stávající i začínající IT adminy, protože poskytuje vyvážený poměr mezi jednotlivými IT oblastmi.

Zdeněk Trnka junior, DiS.

Oční optik, absolvent oboru Diplomovaný oční optik

Během mých studií na oboru diplomovaný oční optik jsem se naučil mnoho zajímavých poznatků v laboratořích, které jsou pro mne přínosem v mém zaměstnání.

Káča Jannová

Absolventka oboru Sociální práce

Na VOŠ se mi líbil přístup učitelů, kteří s námi jednali jako s dospělými. Někteří na nás byli přísní, ale snažili se nám pomáhat. Škola zajišťuje dobré praxe a studenti tak mají možnost si vyzkoušet práci s různými cílovými skupinami. Ta moje se od počátku nezměnila: sociálně vyloučení, osoby bez přístřeší a uživatelé OPL. Odnesla jsem si spoustu informací, zkušeností a také kontaktů. Toho si cením a děkuji.

Libuše Drábková, DiS.

Odbor sociálních služeb, Magistrát města Plzně

Studium oboru sociální práce mi nabídlo kvalitní teoretický rámec, informace o aktuálních přístupech i vhodné zázemí pro všestranný praktický trénink. Tímto znovu děkuji všem vyučujícím za jejich smysluplnou práci, profesionální přístup a vstřícnost.

Mgr. Barbora Neckářová

Koordinátorka praxí, stáží a dobrovolníků Diakonie Západ

Poděkování za spolupráci se studenty VOŠ: Národní potravinová sbírka je každoroční akce, která probíhá v České republice vždy druhou sobotu v měsíci listopadu, již od roku 2012. Především díky obětavé pomoci dobrovolníků z řad studentů oboru sociální práce se každým rokem daří významně navýšit počet zboží, které nám zákazníci věnují pro dobročinné účely. V roce 2018 dosáhlo množství vybraných darů 2000 kg.

Bc. Ilona Šnebergerová 

Vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu v Plzni

Naše spolupráce trvá již několik let a věřím, že bude trvat i nadále, je totiž bezproblémová.

Jiří Hynek, DiS.

Šéftrenér mládeže HC Talent Plzeň, absolvent oboru Management sportovních aktivit

Na VOŠ jsem poznal spoustu zajímavých lidí a získal znalosti, které se mi ohromně hodí v mojí současné práci.

Bc. Ondřej Čech

Odborný referent oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu v Plzni

Při naší spolupráci si přejeme zázraky na počkání a nemožné do tří dnů. A vošplzeň.cz to vždy nějak „vymyslí“.

Petr Kosař, DiS.

Manažer prodeje firmy Daruma, absolvent oboru Systémový administrátor IT

Skvělí spolužáci a skvělí lidé v pedagogickém sboru. Když jsem něco potřeboval, vždy se mi věnovali. Vzdělání rozhodně stálo za to, naučil jsem se, co jsem potřeboval. Na rozdíl od lidí na VŠ, když jsem ze školy odcházel, měl jsem praxi a díky ní i zajištěnou práci.

Lukáš Janerla, DiS.

Oční optik, absolvent oboru Diplomovaný oční optik

Na škole jsem získal teoretické znalosti od lidí, kteří pracují v oboru již řadu let, a následně jsem měl možnost tyto znalosti vyzkoušet ve školní laboratoři i během odborné praxe v běžném provozu.

Květa Zábranská

OSVČ, absolventka oboru Sociání práce

Obor Sociální práce jsem začala studovat ve 28 letech, denní formu. Musím uznat, že to byla má nejlepší školní léta. Praxe, výuka i učitelé -skvělé. Nejvíce oceňuji organizaci praxí. Prošla jsem řadu organizací a měla možnost ujasnit si, v které oblasti je mi nejlépe. Také zahraniční pobyty v Holandsku a Polsku, kde jsme navštívili různé organizace sociálních služeb - k nezaplacení. Pokud se někdo rozhoduje pro studium, mohu jen doporučit.

Ondřej Ulbrich, DiS.

Vedoucí střediska Alimex Nezvěstice a.s., absolvent oboru Management sportovních aktivit

Získal jsem teoretické znalosti a první zkušenost s manažerským vedením skupiny lidí, které nyní bohatě využívám.

Tomáš Pejchar, DiS.

Trenér dorostu HC Škoda Plzeň, absolvent oboru Management sportovních aktivit

Škola mi přinesla řadu znalostí a zkušeností nejen z oboru, rád na dobu studia vzpomínám. Na škole jsem velmi ocenil vstřícnost a přátelský přístup ke studentům.

Mgr. Lenny Dianová

Ředitelka Základní školy Šťáhlavy

Sportovně animační den pro naši školu na Kozlu, perfektní den, organizovaný oborem Cestovní ruch na vošplzeň.cz

Ing. Daniela Stanková

Sociální pracovnice TyfloCentrum Plzeň

Se studenty VOŠ, kteří vykonávají praxi v TyfloCentru Plzeň, jsme velmi spokojeni. Doprovázejí klienty po městě v rámci průvodcovské služby a pomáhají při volnočasových aktivitách v rámci sociálně aktivizačních služeb. Některé studentky se po absolvování praxe dokonce staly dobrovolnicemi a zúčastnily se např. vícedenního rekondičního pobytu s našimi klienty. Velké díky také patří studentům za jejich každoroční dobrovolnou účast na sbírce Bílá pastelka. Děkujeme.

Martin Procházka, DiS.

Správce IT na KHS Plzeň a ve firmě Gühring s.r.o, absolvent oboru Systémový administrátor IT

Škola mi dala, co jsem čekal, přístup pedagogů 100%, nabral jsem zkušenosti z praxe, které jsem potřeboval.

Mgr. Arnošt Rybner

Právník

V naší organizaci byli již při studiu zaměstnáni 2 studenti tohoto oboru, kteří se podíleli na správě IT sítě a měli jsme s nimi ty nejlepší zkušenosti. Obor AIT považuji za velmi užitečný, praktický a z hlediska trhu práce za perspektivní.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.